مقررات

کاربر گرامی با مطالعه موارد زیر مارا در جهت ارائه خدمات بهتر و حفظ منافعتان یاری کنید.

همچنین توجه داشته باشید که ثبت نام در وب سایت تهران بید و استفاده از هرگونه خدمات ارائه شده در سایت و اپلیکیشن های تهران بید مانند شرکت در حراجی ها و متعاقبا خرید محصولات  وغیره به معنای پذیرش تمام قوانین و مقررات ذیل از سوی کاربر می باشد.

1.قوانین عمومی

لطفا توجه داشته باشید که کلیه اصول و رویه های سایت و اپلیکیشن های تهران بید منطبق با قوانین جمهوری اسلامی، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و سایر قوانین مربوطه می باشد و متعاقبا کاربر نیز ملزم به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه ها و سرویس های تهران بید تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

2.تعاریف

مشتری یا کاربر
مشتری یا کاربر به شخصی گفته می شود که پس از تکمیل فرم ثبت نام و درج نمودن اطلاعات کاربری خود، در حراجی ها شرکت کند، از فروشگاه خرید کند یا به استفاده از خدمات ارائه شده در تهران بید بپردازد.

حراجی

حراجی در تهران بید به این معناست که فروش یک محصول،کالا یا خدمات از یک قیمت اولیه (قیمت شروع) که مقدار آن غالبا بین 10 تا 40 درصد قیمت روز آن کالا در بازار است آغاز شده و در نهایت به شرکت کننده ای که آخرین پیشنهاد را ارسال نماید، بر اساس سایر قوانین و ضوابظ و با شرایط مشخص شده  در سایر بند ها فروخته خواهد شد.

قیمت بازار

به معنای حدود قیمت عرضه شده برای خرده فروشی کالا در بازار تهران در روزییست که تاریخ برگزاری حراجی اعلام می شود.
قیمت ها به صورت روزانه و با استعلام از مراکز معتبر مشخص می گردد.

شروع حراجی

به معنای قیمت اولیه محصول(کالا) یا خدمات ارائه شده می باشد که حراجی با آن شروع به کار می کند.

این قیمت غالبا بین 10% تا 40% قیمت بازار آن محصول(کالا) است.

ظرفیت حراجی

به معنای حداکثر گنجایش حراجی می باشد که برای هر حراجی به صورت جدا گانه تعیین شده و در صفحه آن ذکر می گردد.

شرکت (نام نویسی) در حراجی

هر کاربری به منظور ثبت نام در حراجی، با کلیک بر روی دکمه "شرکت در حراجی"، بسته  های پیشنهادی جداگانه ای که غالبا سه عدد بوده و با نام های "برنزی، نقره ای، طلایی" و با قیمت های مختلف برای وی به نمایش در می آیند، که با انتخاب و خرید هرکدام از آنها می تواند در حراجی عضو شده و در زمان مقرر با مراجعه به صفحه حراجی به رقابت بپردازد.

قیمت، شرایط و تعداد بسته ها منحصر به همان حراجی است و برای کالا های مختلف و در زمان های مختلف متفاوت می باشد.

روشن است که اختلاف قیمت بسته ها به دلیل تفاوت در تعداد بلیت های ارائه پیشنهاد آنهاست، بسته های با تعداد بلیت پیشنهاد بیشتر این امکان را به کاربر می دهند که هنگام برگزاری حراجی دفعات بیشتری قیمت را افزایش داده و برای برنده شدن تلاش کند، هر بسته شامل بن تخفیف نیز می باشد که نسبت مستقیم با قیمت آن دارد.

لازم به ذکر است که ثبت نام در هر حراجی تا یک دقیقه مانده به شروع آن امکان پذیر است (مثلا اگر ساعت اعلام شده 20:00 باشد تا 19:59) و بعد از آن رسما حراجی آغاز می شود و کاربران ثبت نام شده و حاضر در صفحه خراجی می توانند با ارائه پیشنهاد به رقابت بپردازند.

شرکت کننده

کاربرانی که پس از مراجعه به صفحه حراجی، با انتخاب و خرید بسته پیشنهادی مورد نظرشان در حراجی نام نویسی کنند شرکت کننده گفته می شود.

ضریب افزایش قیمت حراجی
در حراجی های تهران بید کاربر می تواند با هر بار کلیک روی "دکمه پیشنهاد" قیمت را بالا برده و پیشنهاد جدیدی ارسال کند اما اینکه با هر کلیک چقدر به قیمت قبلی اضافه شود مقدار مشخصی است که از قبل تعیین شده و در صفحه حراجی درج و به صورت x 1,x 2,x 3,… نمایش داده می شود.

اگر ضریب یک حراجی x 1 باشد با هر کلیک 1000 تومان به قیمت قبلی اضافه می شود، اگر x 2  باشد 2000 تومان و به همین منوال برای اعداد بزرگتر قابل تعمیم است.

روشن است که ضریب افزایش قیمت در هر حراجی ثابت بوده و تغییر نمی کند، اما برای کالا ها  و حراجی های مختلف، متفاوت می باشد.

پیشنهاد

به هر بار کلیک کردن و بالا بردن قیمت حراجی (به اندازه ضریب افزایش قیمت مشخص شده) پیشنهاد گفته می شود که کاربرد آن تنها در حین برگزاری حراجی می باشد.

ثبت پیشنهاد

به معنای ارائه پیشنهاد جدید است که با هر بار کلیک کردن بر روی "دکمه پیشنهاد" انجام می پذیرد.

برنده حراجی

وقتی یکی از شرکت کنندگان پیشنهادی ارسال می کند، سایرین فقط و فقط 10 ثانیه برای کلیک روی دکمه پیشنهاد و ارائه پیشنهاد جدید فرصت دارند، اگر پیشنهاد جدیدی داده شود تایمر مجددا به 10 ثانیه بر می گردد و روند حراجی ادامه میابد، اما اگر ثانیه شمار به صفر برسد و هیچ یک از شرکت کنندگان پیشنهاد جدیدی ارسال ننمایند، دکمه پیشنهاد غیر فعال شده و حراجی پایان می یابد و کاربری که آخرین پیشنهاد را ارائه داشته باشد "برنده حراجی" است.

سقف حراجی

به معنای حداکثر قیمت در نظر گرفته شده(30بین  تا 40 درصد کمتر از قیمت بازار) برای فروش کالا می باشد.

وقتی قیمت کالای به حراج گذاشته شده به این مبلغ برسد، افزایش قیمت متوقف می شود ولی روند حراجی ادامه می یابد و کاربران میتوانند پیشنهاد جدید ثبت و از بلیت های خود استفاده کنند تا زمانی که طبق روالی که در قسمت "برنده حراجی" توضیح داده شد حراجی پایان یابد و کاربر پیروز مشخص گردد.

در نظر بگیرید حراجی ای با سقف قیمت 500 هزار تومان در حال برگزاریست و کاربر X،کاربر Y و کاربر Z در آن مشغول رقابت هستند. کاربر X پیشنهاد جدیدی ارسال و قیمت حراجی را به سقف(500 هزار تومان) می رساند،حال کاربر Y  بر روی دکمه پیشنهاد کلیک می کند، قیمت کالا همان 500 هزار تومان باقی می ماند اما حالا این کاربر Y است که برنده حراجیست و سایرین 10 ثانیه فرصت دارند تا پیشنهاد جدیدی ارائه داده و جای او را بگیرند و این روند ادامه پیدا می کند.

بُن تخفیف

به معنای اعتباری است که هر کاربر با خرید بسته های پیشنهادی دریافت می کند، مبلغ این اعتبار 150% قیمت بسته می باشد و فقط برای خرید کالا یا خدمات ارائه شده در همان حراجی قابل استفاده می باشد.

پس از اتمام حراجی کاربر می تواند نسبت به تکمیل فرآیند خرید و استفاده از بُن تخفیف خود به فروشگاه مراجعه نماید.

لازم به ذکر است قیمت ارائه شده برای استفاده از بن تخفیف قیمت روز کالا در بازار خرده فروشی شهر تهران است و ممکن است با توجه به نواسانات قیمت در بازار بعد از اتمام حراجی تغییر کند، لذا توصیه می شود قبل از استفاده، استعلام قیمت روز را از ظریق تماس تلفنی با پشتیبانی سایت دریافت کنید.

نفر دوم

در حراجی های تهران بید این امکان برای کاربری که در حراجی دوم شده  وجود دارد که در صورت تمایل مبلغ پرداختی خود را به موجودی حساب کاربری خود بازگرداند، برای انجام آن کافیست کاربر بعد از اتمام حراجی به پنل کاربری خود مراجعه نموده و در قسمت "حراجی های شرکت شده" روی گزینه بازگشت پول کلیک کند.
لازم به ذکر است که کاربر در صورت به کارگیری گزینه "بازگشت پول" دیگر امکان استفاده از بُن تخفیف خود را ندارد، همچنین مبلغ بازگردانده شده به حساب کاربری فقط برای ثبت نام در سایر حراجی ها قابل استفاده می باشد و امکان خرید کالا با موجودی حساب کاربری یا دریافت نقدی آن وجود ندارد.

3.نحوه خرید

کافیست با خرید بسته های پیشنهادی ابتدا در حراجی کالای مورد نظر خود ثبت نام و سپس در آن به رقابت بپردازید.

چنان چه در حراجی پیروز شوید با پرداخت مبلغ مشخص (قیمتی که با آن برنده شدید) می توانید در مدت زمان تعیین شده (حد اکثر تا 72 ساعت بعد از اتمام حراجی) کالا را از فروشگاه خریداری نمایید، در غیر این صورت(برنده نشدن) با استفاده از بُن تخفیفتان (که به صورت خودکار بعد از اتمام حراجی فعال و قابل استفاده می باشد) می توانید نسبت به خرید کالا از فروشگاه اقدام نمایید، برای آشنایی بیشتر می توانید به بخش راهنما مراجعه نمایید.

پرداخت وجه فقط و فقط از طریق درگاه بانکی سایت می باشد و امکان پرداخت وجه از طریق شارژ حساب کاربری،در محل  و یا مراجعه حضوری کاربر به شرکت برای پرداخت وجه وجود ندارد.

لازم به ذکر است چنان چه هر یک از کاربران در مدت زمان تعیین شده (حداکثر تا 72 ساعت بعد از اتمام حراجی) نسبت به تکمیل فرآیند خرید اقدام ننمایند به منزله انصراف قطعی از خرید کالا تلقی شده و تیم تهران بید هیچگونه تعهدی در این خصوص نخواهد داشت.

توجه: اعتبار موجود در کیف پول کاربران فقط جهت ثبت نام در حراجی ها قابل استفاده می باشد و امکان دریافت نقدی٬ باز پس گرفتن وجه٬انتقال به حساب کاربری سایرین و یا استفاده از آن هنگام خرید کالا وجود ندارد.

4.سیاست قیمت گذاری

سیاست قیمت گذاری در تهران بید مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است.

قیمت بازار به معنای حدود قیمت عرضه شده برای خرده فروشی کالا در بازار روز تهران می باشد و متعاقبا تیم تهران بید تعدی در خصوص ثبات قیمت کالا در تمام طول مدتی که کالا توسط کاربر قابل خرید است (حداکثر 72 ساعت بعد از اتمام حراجی) ندارد.

قیمت شروع کلیه کالا های به حراج گذاشته شده بین 10 تا 40 درصد قیمت بازار آن کالاست.

 همچنین هر حراجی دارای سقف قیمت می باشد که بین 50 تا 70 درصد قیمت بازار می باشد.

5.مالیات و عوارض بر ارزش افزوده

تمامی قیمت های ارائه شده در تهران بید با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است و مشتری ملزم به پرداخت هیچ گونه وجه اضافه ای بدین منظور نمی باشد.
لازم به ذکر است که هزینه ارسال و بیمه کالا به عهده کاربر می باشد و مستقیما توسط مشتری به شرکتی که حمل و نقل کالا را انجام داده پرداخت می شود.

 6.ارتباطات الکترونیکی

وقتی هنگام نام نویسی با قوانین تهران بید موافقت می کنید و سپس با شرکت در حراجی ها از خدمات تهران بید استفاده می کنید و یا با مراجعه به فروشگاه اقدام به خرید می نمایید، بدین معناست که شما تایید کرده اید که تهران بید به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه وسایر سرویس های الکترونیکی) پاسخگوی شما باشد.

همچنین آدرس ایمیل و تلفن هایی که کاربر در پروفایل خود ثبت می کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن های رسمی و مورد تایید کاربر می باشد و تمام مکاتبات و پاسخ های شرکت از طریق آنها صورت می گیرد.

توجه داشته باشید که 100020400 تنها شماره ایست که تهران بید از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می کند. ضمن اینکه این شماره سامانه ارسال پیامک نیز می باشد که وضعیت پردازش سفارش ، حراجی ها، خدمات و سایر سرویس های تهران بید را به اطلاع کاربران می رساند و روشن است که امکان دریافت پیام های شما از طریق آن وجود ندارد.

همچنین ممکن است تهران بید از طریق شماره 100020400 برای کاربران یا مشتریان خود، سوال نطر سنجی ارسال کند.
لذا ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان تهران بید، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام تهران بید است، خواهشمند است در صورت دریافت چنین پیامکی مراتب را جهت پیگیری به ایمیل
Info@tehranbid.com اطلاع دهید.

7.سیاست های رعایت حریم شخصی

مجموعه ما اطلاعات خصوصی افرادی که از خدمات سایت و اپلیکیشن های تهران بید استفاده می کنند را محترم شمرده و در جهت حفظ و نگه داری آنها می کوشد. تیم تهران بید متعهد می شود در دفاع از حریم شخصی شما تمام توان خود را به کار گرفته و در این راستا، فن آوری مورد نیاز برای هرچه ایمن تر شدن استفاده شما از سایت و اپلیکیشن ها را گسترش دهد. در واقع شما با استفاده از خدمات تهران بید رضایتمندی خود را از سیاست های اتخاذ شده نشان می دهید.

همه مطالب در دسترس از ظریق هریک از خدمات ارئه شده توسط تهران بید اعم از آرم، لوگو، متون، کارهای گرافیکی، آیکون دکمه و سایر آیکون ها، تصاویر ارائه شده، عکس ها و ویدئو های تصویری، کلیه مواردی که به هر نحوی قابل دانلود و کپی باشند، داده ها، اطلاعات و تمامی مفاد و محتوای تولید شده توسط تهران بید جزئی از اموال تهران بید محسوب شده و حق بهره برداری و نشر کلیه مطالب موجود در انحصار تهران بید است و هرگونه بهره برداری و استفاده از آنها بدون دریافت مجوز کتبی و رسمی، پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

همچنین در صورت هرگونه استفاده از خدمات تهران بید، کاربران مسؤول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسؤولیت فعالیت هایی که توسط حساب کاربری و رمز ورود آنها صورت میگیرد به عهده کاربران می باشد.

در تهران بید کالا هایی که برای افراد زیر 18 سال مناسب است نیز به فروش می رسد و کاربرانی که از این سن جوان تر هستند می باید با اطلاع به والدین یا قیم قانونی، به خرید بپردازند.

8.راه های ارتباطی

تمامی مراجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما در قسمت تماس با ما ذکر شده و هرگونه ارتباط از طریقی غیر از آنها مورد تایید تهران بید نبوده و متقعاقبا هیچ مسؤولیتی در قبال آنها به عهده ما نخواهد بود.

9.محتوا

تمامی محتویات به کار رفته در تهران بید با کارشناسی دقیق، تولید و ارائه می شود و تیم تهران بید نهایت تلاش خود را در راستای ارائه خدمات، تولید محتوا و جلب رضایت شما عزیزان به کار می بندد.

در راستای حفظ منافع مشتری اگر اطلاعت و داده های ارائه شده توسط تهران بید مغایرتی با محصول ارسال شده داشته باشد امکان استرداد کالا قبل از هرگونه استفاده و در شرایط اولیه برای شما وجود دارد.

همچنین این حق برای تهران بید محفوظ است که در صورت نیاز صفحات و لینک های قبلی را حذف و به ایجاد صفحات و لینک های جدید اقدام کند.

10.اشکالات فنی ایجاد شده از طرف کاربر

در راستای حفظ منافع کاربران و به جهت اینکه که احتمال تاخیر در شبکه اینترنت وجود دارد پس از صفر شدن تایمر سرور لحظاتی منتظر دریافت پیشنهادات کاربران می ماند و در صورت دریافت روند حراجی ادامه می یابد، بنابراین ممکن است فاصله بین پیشنهاد ها بیش از 10 ثانیه شود.

اما مسؤولیت مشکلات ناشی از کندی اینترنت و یا لوازم الکترونیکی به کار گرفته شده جهت شرکت در حراجی ها کاملا بر عهده کاربر بوده و تهران بید هیچگونه مسؤولیتی در قبال ایرادات مذکور نخواهد داشت، لذا با توجه به هیجان و حساسیت حراجی ها (خصوصا در لحظات پایانی) قبل از شرکت در حراجی از کارکرد مناسب موارد مورد نیاز اطمینان حاصل فرمایید.

11.ارسال کالا

مراحل ارسال کالا بلافاصله بعد از از ثبت سفارش و نهایی شدن عملیات خرید (پرداخت کامل وجه) توسط کاربر آغاز شده و طی 2 تا 7 روز کاری (بسته به دوری و نزدیکی محل سکونت کاربر) انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است که هزینه ارسال و بیمه کالا به عهده کاربر می باشد و مستقیما توسط مشتری به شرکتی که حمل و نقل کالا را انجام داده پرداخت می شود.

12.خسارت در هنگام حمل و نقل

تهران بید همواره تمام تلاش خود را به کار میگیرد تا تمامی محصولات خریداری شده توسط کاربران در صحت کامل و بدون آسیب به دست مشتریان خود برساند.

تیم تهران بید کلیه مرسولات را ضمن بسته بندی ایمن، اصولی و استاندارد به آن به شرکت های معتبر حمل و نقل به انتخاب کاربر تحویل می دهد. بنا براین مسؤولیت ناشی از بروز هرگونه حادثه در هنگام حمل و نقل کاملا به عهده شرکت حمل و نقل می باشد و هیچ مسؤولیتی به عهده ی مجموعه تهران بید نمی باشد.

13.نمایندگی

تهران بید کلیه سرویس ها، خدمات و تراکنش های مالی را از طریق دفتر مرکزی انجام می دهد و هیجگونه نمایندگی در سطح کشور ندارد.

خواهشمند است در صورت مشاهده تخلف هایی از این قبیل، مراتب را جهت پیگرد قانونی به ما اطلاع دهید.

14.لغو یا ابطال حراجی

تلاش تیم تهران بید بر این است که همه حراجی در زمان تعیین شده برگزار شود. اما اگر بنا به دلایلی این امکان وجود نداشته باشد، به شرکت کنندگان قبل از زمان مقرر اطلاع داده شده و مبلغ پرداخت شده به موجودی حساب کاربری آنها اضافه خواهد شد.

همچنین در صورت به وجود آمدن مشکلات فنی که منجر به مختل شدن روند برگزاری حراجی شود،  یا مشاهده گونه هر تخلف یا شرکت گروهی افراد در حراجی به منظور حفظ حقوق شرکت کنندگان حراجی باطل شده و پس از بررسی های لازم توسط تیم کارشناسی تهران بید تصمیم مقتضی اتخاذ و به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.

لازم به ذکر است که تمامی حراجی های برگزار شده توسط تیم کارشناسی تهران بید بررسی می شود و نتیجه قطعی و نهایی هر حراجی تا 24 ساعت کاری بعد از اتمام آن مشخص و اعلام خواهد شد.

15.قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجراست و در صورت بروز هرگونه از موارد قهریه، بلاهای طبیعی و مشکلات فنی که از عهده ما خارج است، هیچ مسؤولیتی بر عهده تهران بید نخواهد بود.

16.خدمات پس از فروش

کالاهایی که در تهران بید به حراج گداشته می شوند غالبا دارای گارانتی و ضمانت شرکت های معتبر هستند، بدیهی است که پشتیبانی کالا به عهده شرکت گارانتی می باشد، این محصولات در صفحه حراجی شان مدت گارانتی ذکر شده و برای کاربر قابل ملاحطه و بررسی میباشد.

توجه: کالاهایی که در صفحه حراجی شان گارانتی ذکر نشده فقط و فقط دارای ضمانت اصل بودن و سلامت فیزیکی می باشند و بعد از تحویل در صورت بروز هرگونه مشکل هیچ مسوولیتی به عهده تیم تهران بید نمی باشد.

لازم به ذکر است در صورت وجود هرگونه مغایرت بین کالای ارسال شده و مشخصات ذکر شده ی محصول در صفحه حراجی مربوطه، کاربر موظف است ضمن نگه داشتن جعبه کالا مراتب را تا حداکثر 48 ساعت به تیم پشتیبانی تهران بید اطلاع دهد.

17.انصراف از شرکت در حراجی

انصراف از حراجی که کاربر در آن ثبت نام کرده باشد  تنها 2 بار در ماه از طریق تماس با پشتیبانی و تا یک ساعت قبل از شروع آن امکان پذیر است.

در صورت انصراف از حراجی مبلغ بسته به صورت کامل به کیف پول کاربر جهت استفاده از سایر خدمات و حراجی های تهران بید عودت داده می شود و واریز وجه به حساب بانکی کاربر امکان پذیر نمی باشد.

روشن است که در صورت درخواست انصراف بیشتر از دوبار در یک ماه مجموعه تهران بید ملزم به قبول درخواست کاربر نمی باشد و می تواند آن را نپذیرد.


 [F1]

مقررات

نظرات کاربران

گوشی موبایل / تبلت
 • iPhone
 • لوازم جانبی
 • Headphone/Headset
 • Samsung
 • تبلت
 • Nokia
 • iPad
 • Huawei
 • Xiaomi
ماشین های اداری / لپ تاپ
 • لپ تاپ
 • لوازم جانبی لپ تاپ
 • پرینتر
 • تلفن
 • چند کاره
 • مودم
 • ماشین حساب
 • MacBook
صوتی و تصویری
 • تلویزیون
 • کنسول بازی
 • سینمای خانگی و ساندبا
 • اسپیکر
 • دوربین
 • پروژکتور
لوازم خانگی/ شخصی/ورزشی
 • ابزار همه کاره برقی، شارژی و دستی
 • سشوار / اصلاح موی سر و ...
 • لوازم ورزشی/سرگرمی
 • سفر
 • سلامتی
 • آشپزخانه
 • آرایشی،بهداشتی
 • شخصی
 • لوازم برقی خانگی
 • تزیینی
مچ بند،دست بند،ساعت
 • Apple Watch
 • MI Band
 • سامسونگ
 • کلاسیک
 • دست بند
 • Xiaomi